Jakým způsobem získat nahrávky telefonních hovorů a záznam okolního prostoru mobilního telefonu?

Radi byste získali záznamy telefonních hovorů určité konkrétní osoby a zajímá vás, jak toho docílit? Chcete zjistit, co se děje v okolí uživatelova mobilního telefonu, s kým má schůzku a o čem hovoří? Řekneme vám, jaké jsou dostupné možnosti.

Odposlech telefonu - jednoduše nainstalujte a získejte přehled

Jediným možným řešením, jak realizovat odposlech mobilního telefonu, je instalace speciálního bezpečnostního softwaru. Některá řešení pro odposlech mobilu vyžadují odbornou instalalaci, jiná je možné nainstalovat i svépomocí. Řešení Spytel, které nabízíme, umožňuje obojí. Technicky méně zdatným zákazníkům nebo zákazníkům, kteří preferují odbornou instalaci odposlechu naším technikem, nabízíme kompletní realizaci do vámi zvoleného typu telefonu. Zákazníkům, kteří dávají přednost instalaci vlastními silami ať už z důvodu zachování úplné anonymity nebo nemohou telefon našim technikům dodat, elektronicky posíláme samoinstalační balíček se všemi potřebnými instrukcemi. V tomto případě poskytujeme také telefonickou technickou podporu.

Odposlech telefonních hovorů v reálném čase

Možnost odposlouchávat telefonní hovory v reálném čase je jednou z nejžádanějších funkcí. Jedná se však o technicky náročně realizovatelnou funkci, která již vyžaduje sofistikované softwarové řešení. Pokud je v mobilním telefonu instalováno kvalitní odposlechové řešení, vše funguje dobře a bez problémů.

Přesto však vždy existuje riziko, jehož příčinou je lidský faktor. Uživatel musí být dobře proškolen a vše si vyzkoušet nejlépe nanečisto. Popíšeme Vám, jak pracuje řešení SpyTel, které nabízíme.

Uživatel si pomocí SMS zprávy nebo přes webový portál nastaví tzv. monitorovací telefonní číslo. Z tohoto čísla poté zavolá na telefonní číslo SIM karty v upraveném bezpečnostním (monitorovaném) telefonu. Pokud právě probíhá telefonní hovor, zcela nenápadně se do tohoto hovoru skrytě připojí. Následně má možnost vyslechnout obsah telefonního hovoru. Kdykoliv je možné hovor ukončit. Jak ale uživatel zjistí, že telefonní hovor probíhá? K tomu slouží SMS upozornění, která lze opět libovolně nastavit.

K provádění odposlechu v reálném čase se doporučuje používat za tímto účelem vyhrazený telefon s anonymní SIM kartou. Odposlech hovorů funguje na principu skrytého konferenčního hovoru. Je proto důležité, aby byly na SIM kartě, ze které provádíte odposlech mobilního telefonu aktivovány konferenční hovory. Stejně tak na SIM kartě vložené v odposlouchávaném mobilním telefonu.

Nahrávání telefonních hovorů

V případě, že nepotřebujete odposlouchávat telefonní hovory v reálném čase, doporučujeme telefonní hovory nahrávat a poslechnout si je zpětně. Ne u všech typů mobilních telefonů je ale tato funkce dostupná. Před nákupem telefonu/instalací je třeba si kompatibilitu ověřit. Platí to pro všechna existující řešení na trhu, která tuto funkci podporují.

V případě odposlechu mobilu SpyTel lze telefonní hovory (příchozí, odchozí, zmeškané) nahrávat podle zvolených parametrů. Buď se nahrává veškerá telefonická komunikace nebo pouze hovory, které vás zajímají. Například lze nastavit, že se budou nahrávat hovory uskutečněné s některými konkrétními čísly (kontakty, osobami).

Pokud neznáte telefonní čísla osob, které vás zajímají, je možné nejprve provést monitoring celé uživatelovi komunikace, udělat si přehled a na základě toho konkrétní čísla vybrat. Ušetří Vám to čas při následné analýze telefonních hovorů.

Odposlech okolí telefonu v reálném čase

Jedná se o další velmi oblíbenou funkci. Pokud z monitorovacího telefonního čísla zavoláte na odposlouchávaný bezpečnostní telefon, který je v klidu (tzn. že na něm neprobíhá žádný hovor), spustí se automaticky hlasový odposlech okolního prostoru. Ten je umožněn skrytou aktivací mikrofonu mobilního telefonu.

Telefon tak slouží jako GSM odposlech (GSM štěnice). Pokud v tu chvíli uživatel zahájí vytáčení hovoru, odposlech prostoru se z bezpečnostních důvodů ukončí. Nevýhodou této funkce je, že je realizován přes mikrofon telefonu určeného pro klasický GSM hovor, kdy jsou okolní ruchy pro zlepšení hovoru filtrovány. Citlivost je tedy trochu nižší než v případě nahrávání okolí viz další funkce níže.

Výhodou řešení pro odposlech telefonu SpyTel je, že celý proces přijmutí, průběhu a ukončení skrytého hovoru, je zcela diskrétní. Nedochází například k rozsvícení nebo problikávání displeje, hovor není nijak zvukově indikován, telefon je možné během odposlechu běžně používat a jeho činnost není nijak zpomalena.

Zvukový záznam okolí mobilního telefonu

Výhodou oproti odposlechu okolí v reálném čase je, že se nejedná o skrytý telefonní hovor a nahrávání probíhá v režimu hlasového záznamníku. Mikrofon je jinak nastaven a dokáže citlivě snímat zvuky i z dalekého okolí (vzdálená konverzace, šepot).

Pro nahrávání v případě řešení SpyTel stačí zvolit délku požadovaného záznamu a pomocí SMS zprávy nebo přes webový portál dát příkaz k zahájení záznamu. Nahrávka je poté uložena na server na váš účet, ze kterého si ji můžete kdykoliv stáhnout a přehrát v běžném přehrávači.

Přesto, že je záznam velmi kvalitní, je úsporný, co se týká jeho datové velikosti. Šetří tak místo v paměti telefonu a jeho přenos na server je rychlý.

Profesionální řešení pro odposlech mobilu SpyTel

Naši nabídku odposlechů mobilních telefonů naleznete na stránce Odposlech mobilního telefonu.

Chcete se o možnostech odposlechu mobilních telefonů dozvědět ještě více? Přečtěte si naše další články věnované tomuto tématu: