Vyhledávání odposlechů

Prohlídky proti odposlechu od odborníků

Máte podezření na odposlech ve svém okolí? Někdo ví víc, než by měl? Ztrácejí se informace z Vašich jednání? Našli jste v místnosti nebo v autě podezřelý předmět? Nechte si zkontrolovat kancelář, byt i vozidlo! Účinně vyhledáme všechny nežádoucí odposlechy a skryté kamery.

Diskrétní vyhledávání odposlechů

Oboru ochrany proti odposlechu se věnujeme od roku 2005, neustále zdokonalujeme naše postupy a rozšiřujeme naše technické vybavení. Za dobu naší praxe jsme prověřili stovky místností a vozidel. Odhalili jsme řadu odposlechových prostředků, jak již běžně prodávaných, tak i vyrobených na míru. Garantujeme maximální diskrétnost, naše vozidla a vybavení jsou bez konkrétního označení. Naši technici vystupují dle dohody, nejčastěji že provádějí měření - např. wifi sítí / signálu operátora.

Ceník kompletní prohlídky proti odposlechu KPO

Naše ceny jsou jasné a přehledné, nám nemusíte uvádět přesné rozměry místností. Ze zkušeností víme, že prohlídka malé místnosti plné počítačů a další elektroniky zabere mnohem více času a úsilí, než velká zasedací místnost s jedním konferenčním stolem. Kalkulaci cen prohlídek proti odposlechu máme rozdělenou na místnosti, ze kterých si jednoduše vyberete.

1 místnost

 • celkem cca do 25 m2
 • cena: 14 000 Kč bez DPH / 16 940 Kč s DPH

2 místnosti

 • celkem cca do 50 m2
 • cena: 18 000 Kč bez DPH / 21 780 Kč s DPH

3 místnosti

 • celkem cca do 75 m2
 • cena: 22 000 Kč bez DPH / 26 620 Kč s DPH

4 místnosti

 • celkem cca do 100 m2
 • cena: 26 000 Kč bez DPH / 31 460 Kč s DPH

5 místnosti

 • celkem cca do 125 m2
 • cena: 30 000 Kč bez DPH / 36 300 Kč s DPH

Máte zájem o individuální nabídku? Kontaktujte nás pro nabídku na míru.

Dopravné 1 km 12 Kč bez DPH / 15 Kč s DPH. Pro delší vzdálenosti kalkulujeme cenu individuálně. Příplatek za kontrolu mimo pracovní dobu je 15%.

Vyhledávání odposlechů ve vozidlech

Cena: 6 000 Kč bez DPH / 7 260 Kč s DPH

Cena je uvedena za jedno auto. Prohlídku provedeme ve specializovaném autoservisu poblíž naší prodejny.

Máte zájem o kontrolu více vozidel? Kontaktujte nás pro nabídku na míru.

Jaké odposlechy vyhledáváme?

Zaměřujeme se na všechny druhy zvukových i obrazových odposlechů, ať jsou aktivní, pasivní nebo hybridní. Mezi nejčastěji nalézané odposlechy patří:

 • rádiové odposlechy – FM, VHF, UHF a další
 • odposlechy s funkcí mobilního telefonu - GSM, 3G, UMTS
 • další dálkové odposlechy a přenosy – Wifi, Bluetooth
 • zařízení pro přenos dat - GPRS, EDGE, 3G, LTE
 • záznamové odposlechy – na principu diktafonu
 • skryté kamery – miniaturní objektivy a zařízení pro přenos/záznam
 • linkové odposlechy – princip vodičů – LAN, elektroinstalace
 • šifrované a digitální odposlechy
 • odposlechy kombinující více funkcí
 • prostředky pro sledování polohy vozidla - GPS, GLONASS, Galileo

Jak prohlídka proti odposlechu probíhá?

Frekvenční analýza prostoru a vyhledání aktivních zdrojů vysílání

Technici přijedou v neoznačeném firemním vozidle a provedou referenční měření rádiového spektra v několika bodech vně kontrolovaného prostoru - tzv. prostorovou triangulaci radiového spektra. Záznamy se uloží do počítače a následně se provede jejich porovnání s naměřeným radiovým pozadím uvnitř prostoru - byt, kancelář, apod. Tato metoda umožňuje určit zdroje signálů pocházejících zevnitř, které mohou být potenciálně nebezpečné. Jednotlivé podezřelé signály se následně detailně vyhodnocují, případně dohledávají pomocí několika typů citlivých detektorů s různými druhy laděných antén.

Prohlídka proti odposlechu - analýza radiového spektra

Kontrola na přítomnost skrytých objektivů a kamer

Kamery a skryté objektivy, ať pasivní nebo aktivní, vyhledáváme pomocí speciálních detektorů a pomocí důkladné fyzické kontroly.

Důkladná fyzická kontrola prostoru

Kontrola zahrnuje veškeré vybavení kanceláře jako je nábytek, světla, elektrické zásuvky a vypínače, elektrické krabice, lišty pro vedení kabelů, alarmová stropní čidla, hodiny, televize, monitory, počítače a další. Všechna místa jsou prohledána, elektrická zařízení rozebrána a zkontrolována, zda neobsahují nestandardní součástky a zda nenesou známky manipulace.

Kontrola telefonních a datových linek a elektroinstalace

Zahrnuje kontrolu telefonních a datových linek, elektrického vedení a další kabeláže, která by mohla sloužit k úniku informací. 

Kontrola elektroinstalace proti odposlechu

Závěrečná zpráva s vyhodnocením a bezpečnostními doporučeními

Na přání zpracujeme detailní závěrečnou zprávu, která obsahuje veškeré nalezené skutečnosti a bezpečnostní hrozby společně s návrhem kroků vedoucích k jejich odstranění. Doporučíme opatření, která by bylo vhodné přijmout s cílem zabránit nechtěnému úniku informací. Zkonzultujeme s vámi, jak se účinně proti odposlechu bránit v praxi.

Kontrola a zabezpečení počítačů a mobilních telefonů proti odposlechu - služba navíc

Součástí prohlídky proti odposlechu může být také prověření mobilních telefonů a počítačů, zda neobsahují odposlechový software, případně hardwarový odposlech jako například keylogger. Dokážeme také nalézt případný další škodlivý software (spyware, adware, malware), který může být obecnou bezpečnostní hrozbou a odstranit ho. Následně navrhneme a provedeme kroky k zabezpečení vašich zařízení a seznámíme vás se základy bezpečné komunikace - silná vstupní hesla, zabezpečené účty, dvoufázové ověření, biometrické ověření, manažer hesel, antivirový software, pravidelné aktualizace, šifrovaná komunikace apod. Více informací o této služba najdete na stránce Kontrola telefonu a PC.

Kontrola síťového zabezpečení - LAN, WiFi - služba navíc

Prověříme strukturu počítačové sítě ve vaší domácnosti nebo firmě včetně nastavení síťových prvků jakou jsou modemy, WiFi routery, switche, firewall apod. s cílem odhalení a odstranění slabých míst, která by mohla být zneužita k úniku informací. Součástí je také kontrola autorizace a autentizace přístupu do počítačové sítě, oprávnění uživatelů v rámci systému a zabezpečení síťového provozu mezi sítěmi s různou úrovní důvěryhodnosti a zabezpečení. Cenová kalkulace začíná na částce 10 000 Kč bez DPH.

Prohlídky proti odposlechu - informační část - služba navíc

Protože informovanost a prevence jsou nejlepší ochrana, součástí našich prohlídek může být i odposlechové školení. Nebudeme vás nudit dlouhou technickou přednáškou plnou odborných termínů. Poutavě Vás seznámíme s běžně používanou odposlechovou technikou a možnostmi ochrany. Ukážeme vám, jak vypadají skutečné odposlechy a vysvětlíme vám jejich silné i slabé stránky, abyste věděli, čeho se vyvarovat. Naučíme vás, jak se můžete sami odposlechům bránit. Zasvětíme vás do problematiky vyhledávání odposlechů a vyzkoušíte si detekci odposlechů a skrytých kamer základními detektory. Více informací o této službě najdete na stránce Bezpečnostní školení.

Ukázky z měření RF spektra:
 

Prohlídka proti odposlechu - měření radiového pozadí

Prohlídka proti odposlechu - měření radiového pozadí

Prohlídka proti odposlechu - měření radiového pozadí

Prohlídka proti odposlechu - měření radiového pozadí

Prohlídka proti odposlechu - měření radiového pozadí

Prohlídka proti odposlechu - měření radiového pozadí

Prohlídky místností Prohlídky vozidel